ВАЛЕРІЙ ПИСАРЕНКО

Електронний лист до громадської приймальні народного депутата України

Шановний відвідувач сайту!

Відповідь на Ваше електронне звернення Ви отримаєте відразу, як тільки воно буде отримано та оброблено фахівцями громадської приймальні народного депутата і Валерієм Писаренком особисто.

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Ви маєте надіслати листа у письмовій формі на адресу: 61145, Харків, вул. Космiчна, 26, каб. 102, народному депутату України Валерію Писаренку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

Прізвище

Ім'я

Ім'я по-батькові

Телефон

* E-mail

Місто (смт, село)

* Тема

* Текст

Файли

Ви можете завантажити не більше 4-х файлів

ВСІ КНИГИ

Після трьох вже пізно

29.06.2016

автор: Масару Ібука

Японець Масару Ібука - один із засновників корпорації Sony. Він серйозно захоплювався дитячою психологією і педагогікою, створив унікальну методику раннього розвитку дітей «Після трьох уже пізно» і написав однойменну книгу. На сьогоднішній день методика Ибука, без сумніву, може вважатися однією з найбільш знаменитих, різнобічних і універсальних.

Масару Ібука вважає, що маленькі діти мають здатність навчитися чому завгодно. Він розмірковує про величезний вплив на новонароджених навколишнього середовища і пропонує прості і зрозумілі прийоми навчання, що сприяють їх раннього розвитку. Те, що дорослі освоюють з великими труднощами, діти вивчають граючи. І головне в цьому процесі - вчасно долучити своє чадо до нового досвіду. Але є сфери, ближчі чоловікам, ніж жінкам, і часом в питаннях виховання тато може дати те, чого не може мама.

Отже, що ж порадувало мене у книзі «Після трьох уже пізно». По-перше, цікавий дизайн, розроблений студією Артемія Лебедєва. По-друге, наявність редакції «для тат», тобто скорочена версія книги, без зайвої «води». По-третє, подача матеріалу. Оригінал книги був випущений в 1971 році і, дійшовши до наших днів, вона була відшліфована. Книга зверстана таким чином, щоб кожної закінченій думці відвести окремий текстовий блок.

baby-club-book-<span class='num'>1</span><span class='num'>8</span>-<span class='num'>1</span><span class='num'>9</span>

Головні поради Масару Ібука

Займайтеся з дитиною з народження

«Ранній розвиток - це фундамент. Його потрібно робити міцним з самого початку, тому що неможливо почати будувати фундамент, коли будівля вже готове ».

Діти дивно сприйнятливі і здатні навчитися дуже і дуже багато чому з самого раннього віку. У книзі він розповідає про одну сім'ю, в якій спочатку народився хлопчик, а потім дівчинка. Дитинство хлопчика пройшло в постійному спілкуванні з мамою - у молодої сім'ї була маленька однокімнатна квартирка, і так вийшло, що мама майже не випускала дитини зі свого поля зору, постійно розмовляла з ним. В результаті він почав говорити в 8 місяців і ріс дуже життєрадісним і відкритим карапузом.

Через кілька років у нього народилася сестричка. Батьки на той час купили собі трикімнатну квартиру, і малятку виділили окрему кімнату. Природно, її спілкування з батьками було сильно обмежено, що позначилося і на її інтелектуальному, і на емоційному розвитку (говорити вона навчилася набагато пізніше і була куди менш позитивною, ніж її брат).

Не ігноруйте емоційний розвиток дитини

«Ігнорувати дитини гірше, ніж балувати його».

Емоційний розвиток є вкрай важливим для повноцінного формування особистості. Адже щастя - це не тільки визнані досягнення в якійсь сфері, а й гармонійні відносини з оточуючими, і почуття задоволеності собою і своїм життям.

Тому Ібука радить батькам частіше брати дитину на руки, не ігноруючи його потреба в тактильному контакті; хвалити його досягнення і заохочувати його інтереси. Так, і не забувайте залучати до догляд за малюком братів і сестер, бабусь і дідусів - чим ширше коло його спілкування, тим краще!

Не намагайтеся захистити малюка від того, що вам здається занадто складним для нього

«Здатність вбирати інформацію у дитячого мозку набагато вище, ніж у дорослого. Нас повинно турбувати не те, що ми даємо дитині занадто багато інформації, а то, що її часто дуже мало, щоб повноцінно розвивати дитину ».

Стереотип західного виховання - вчити дитину «від простого до складного», щоб не перевантажувати його нервову систему. Але Масару Ібука з цим не згоден. Спираючись на дослідження японських психологів, він стверджує, що «дорослі» критерії складності і простоти інформації для дитини мало прийнятні. Якщо до чогось він ще «не доріс», значить, він просто не зверне на це особливу увагу. Якщо він зацікавився чимось, значить, він готовий хоча б частково цю інформацію засвоїти.

Тому пан Ибука настійно рекомендує батькам не обмежувати пізнавальну активність дитини переглядом мультиків і іграми в кубики. Не бійтеся говорити з ним на декількох мовах і включати Баха замість «Чунга-Чангі».

Розвивайте уяву дитини і схильність до імпровізації

«На дитину впливають самі несподівані речі. Спілкуючись з дітьми, ми повинні вчитися позбавлятися від упереджених думок і використовувати всі нашу уяву, щоб бачити світ так, як його бачать діти ».

Здебільшого діти мають прекрасний уявою і здатністю видавати найнесподіваніші асоціації (у людей старшого віку це якість іменується креативністю). Проте батьки часто роблять все можливе, щоб «впихнути» розгулялася фантазію дитини в звичні їм рамки. «Будинок не може бути трикутним, а яблуко синім», - повчають вони чадо, і з часом карапуз просто втрачає інтерес до експериментів.

Тому, вчіть ви дитину малювати або ліпити, розглядаєте чи книжки з картинками або спостерігаєте за тваринами в зоопарку, - дайте дитині можливість бачити те, що йому хочеться бачити і видавати власні інтерпретації.

Чи не нав'язуйте малюкові власні гендерні стереотипи

«До трьох років статеві відмінності у дітей ніяк не проявляються, тому не нав'язуйте йому свої уявлення про статеві відмінності, оскільки цим самим можете завдати психічний шкоду дитині».

Хлопчики в блакитному, дівчатка в рожевому, хлопчики грають у машинки, дівчатка в ляльки - ось ще одна батьківська «програма», яка може сильно обмежити розвиток мислення дитини в перші роки життя. Гендерних вихованням дитини займайтеся після того, як малюку або малятку виповниться три роки. До цього дайте йому або їй можливість спробувати іграшки та заняття, які, можливо, не дуже властиві представникам його або її статі, але допоможуть саме вашому чаду розкрити свій потенціал.

Чим менше у дитини іграшок - тим краще

Надлишок іграшок розсіює увагу малюка, не дає йому сконцентруватися на чомусь одному, а також може заважати розвитку у нього уяви (з цієї точки зору набагато ефективніше буде видати дитині 1-2 іграшки і заохочувати їх «нецільове» використання, наприклад, створення лялькового будиночка з черевика).

Стимулюйте інтерес до мистецтва

«Дайте своїй дитині олівці якомога раніше. Якщо ви дасте йому аркуш паперу, він прочертить кілька кривих ліній і, швидше за все, порве папір. Для вас це просто каракулі, а для нього це самовираження ».

Справа не тільки в тому, щоб виховати у дитини хороший смак: раннє знайомство малюка з світовими шедеврами живопису, музики, з прекрасними віршами стимулюватиме його самого на розвиток в тій чи іншій галузі мистецтва. А це, в свою чергу, допоможе вихованню тих якостей характеру, які пан Ибука вважає дуже важливими для гармонійно розвиненої особистості: терпіння, почуття власної гідності, самоорганізації і навіть прагнення до лідерства.

Контролюйте власну мотивацію

«Діти - це не власність батьків. Борг батьків - надавати своїй дитині більш широкий вибір, щоб він сам прийняв рішення, ким він хоче стати. Чи не батьки, а сама дитина - господар свого майбутнього ».

Ранній розвиток - це не підготовка до дитячого садка і не спосіб задовольнити батьківські амбіції. Це всього лише набір методів для виховання щасливого, гармонійно і різнобічно розвиненої людини. Прагнення виростити генія будь-якими засобами - це, з точки зору пана Ибука, невірна мотивація. Просто допоможіть розкрити дитині власний потенціал.baby-club-book-<span class='num'>2</span><span class='num'>1</span><span class='num'>2</span>-<span class='num'>2</span><span class='num'>1</span><span class='num'>3</span>І наостанок відмінна цитата:

«Немає нічого важливішого виховання дітей. Найкраще виховання для дитини - це материнська любов. Найголовніше заняття для батьків - це виховання дітей. Якщо вони з цим не згодні, навіщо ж вони обзавелися дітьми?»

Підпишіться на новини

Ім’я
E-mail*