ВАЛЕРІЙ ПИСАРЕНКО

Електронний лист до громадської приймальні народного депутата України

Шановний відвідувач сайту!

Відповідь на Ваше електронне звернення Ви отримаєте відразу, як тільки воно буде отримано та оброблено фахівцями громадської приймальні народного депутата і Валерієм Писаренком особисто.

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Ви маєте надіслати листа у письмовій формі на адресу: 61145, Харків, вул. Космiчна, 26, каб. 102, народному депутату України Валерію Писаренку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

Прізвище

Ім'я

Ім'я по-батькові

Телефон

* E-mail

Місто (смт, село)

* Тема

* Текст

Файли

Ви можете завантажити не більше 4-х файлів

ВСІ ПУБЛІКАЦІЇ

Виступ Валерія Писаренка на презентації експозиції "Chernobyl.Inside." в ООН, у Женеві

20.01.2017

Мені часто доводиться виступати перед різними аудиторіями і розповідати їм про переваги відновлюваної енергетики. Радію, що сьогодні я в оточенні однодумців, людей, яким не потрібно доводити аксіому про безальтернативність відновлюваної енергетики для сталого майбутнього планети.

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>2</span><span class='num'>3</span><span class='num'>9</span>

Прихильників нашого погляду на світ стає все більше, зокрема, завдяки вашій діяльності. Про небезпеку ядерних технологій видобутку енергії поінформовані всі, хто коли-небудь чув слова "Чорнобиль", "Fukushima" або "Three Mile Island". Але нам не вистачає символу нового світу, який доніс би до всіх і кожного думку про необхідність повсюдного переходу на поновлювані джерела енергії.

Я ясно бачу такий символ.

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>2</span><span class='num'>3</span><span class='num'>7</span>

У Чорнобилі тільки що закінчили будівництво нового конфайнменту. Без сумніву - це історична подія в історії безпеки ядерної енергетики не тільки України, а й усього світу.

Грандіозна інженерна конструкція вища за статую Свободи і більше стадіону Уемблі. На її будівництво пішло більше двадцяти років і більше двох мільярдів євро. Приблизно стільки ж коштував проект НАСА зі створення марсохода «К'юріосіті» і доставці його на Марс. Але головна ціна була заплачена і продовжує платитися - людськими життями.

DSC_<span class='num'>1</span><span class='num'>6</span><span class='num'>5</span><span class='num'>8</span>

Роботи з герметизації нового укриття завершаться восени 2017 року. З того часу четвертий енергоблок, а разом з ним 200 тонн залишків ядерного палива, будуть поховані приблизно на 100 років.

Нове Укриття знаменує нову епоху життя Чорнобиля, який із Зони відчуження незабаром повинен перетворитися на майданчик нових наукових досліджень та інвестиційних можливостей.

Більш того, Державне агентство України з управління зоною відчуження почало прийом заявок на надання ділянок під будівництво сонячних електростанцій.

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>2</span><span class='num'>3</span><span class='num'>2</span>

У минулому році потік інвестицій у відновлювану енергетику України значно знизився. Питанням його збільшення, зокрема, ми займалися в грудні у Києві, спільно з UNECE і REN 21. Ми провели семінар на тему, як залучити інвестиції в розвиток відновлюваної енергетики в Україні. Протягом двох днів ми розробляли рекомендації українському уряду, як удосконалити механізм стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії на законодавчому рівні.

Сьогодні вже є перші результати - великі китайські компанії заявили про плани будівництва в Чорнобилі сонячної електростанції потужністю 1 ГВт у 2017 році.

Також Чорнобильською зониою зацыкавилися канадські та американські інвестиційні компанії. Крім сонячних електростанцій, вони планують будівництво заводів з виробництва біопалива.

Чорнобиль може і повинен стати символом не тільки небезпеки ядерних технологій, але й символом майбутнього планети.

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>2</span><span class='num'>2</span><span class='num'>1</span>

Світ поділяється все більше. Не тільки на багатих та бідних. Головний розподіл зараз відбувається за принципом - люди минулого або люди майбутнього. Для себе я розробив просту схему критеріїв, що відокремлюють таке минуле від майбутнього. Ядерні електростанції - це червоні кнопки. Вони були натиснуті в Чорнобилі, Фукусімі та Три-Майл-Айленді. Ніхто не знає, коли вони будуть натиснуті знову. Відновлювана енергія - це біла кнопка. Чим більше буде таких білих кнопок і чим менше червоних - тим краще перспектива для виживання людства.

Я ініціював виставку про нашу сумну червону кнопку- про Чорнобиль. Ви можете подивитися її в холі.

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>1</span><span class='num'>9</span><span class='num'>5</span>

Я закликаю вас створювати більше білих кнопок для нашої планети, надихати весь світ на створення безпечного майбутнього для наступних поколінь.

І нехай тільки Чорнобильський конфайнмент нагадує нам про сумні помилки минулого, які допомогли нам зрозуміти, що потрібно робити в майбутньому ... .

_<span class='num'>2</span><span class='num'>3</span>A<span class='num'>7</span><span class='num'>2</span><span class='num'>4</span><span class='num'>8</span>

Підпишіться на новини

Ім’я
E-mail*