ВАЛЕРІЙ ПИСАРЕНКО

Електронний лист до громадської приймальні народного депутата України

Шановний відвідувач сайту!

Відповідь на Ваше електронне звернення Ви отримаєте відразу, як тільки воно буде отримано та оброблено фахівцями громадської приймальні народного депутата і Валерієм Писаренком особисто.

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Ви маєте надіслати листа у письмовій формі на адресу: 61145, Харків, вул. Космiчна, 26, каб. 102, народному депутату України Валерію Писаренку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

Прізвище

Ім'я

Ім'я по-батькові

Телефон

* E-mail

Місто (смт, село)

* Тема

* Текст

Файли

Ви можете завантажити не більше 4-х файлів

ВСІ ПУБЛІКАЦІЇ

Розглядати справи щодо неповнолітніх будуть судді зі стажем не менше п’яти років

23.07.2018

Закріпити основи ювенального судочинства під час цивільного та адміністративного провадження у справах щодо неповнолітніх ініціює народний депутат України Валерій Писаренко.

У своєму законопроекті про внесення змін до статті 18 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо посилення захисту прав дітей (№8622) депутат також наполягає, щоб уповноваженими розглядати такі справи були судді з високими морально-діловими та професійними якостями зі тажем роботи суддею не менше п’яти років.

"У разі відсутності в суді суддів з необхідним стажем роботи, уповноважений здійснювати кримінальне, цивільне та адміністративне провадження щодо неповнолітніх обирається з числа суддів, які мають найбільший стаж роботи", -йдеться у проекті закону.

Модель ювенальної юстиції Валерій Писаренко пропонує запровадити у справах:

  • - щодо неповнолітніх, які вчинили адміністративні правопорушення у віці від 16 до 18 років;
  • - про поміщення дітей віком від 11 років у приймальники-розподільники для дітей;
  • - про адміністративну відповідальність батьків (усиновителів) або опікунів (піклувальників) неповнолітніх за невиконання ними своїх обов'язків щодо виховання і навчання дітей;
  • - про обмеження батьків у дієздатності, відібрання дітей та позбавлення батьківських прав, виселення осіб, позбавлених батьківських прав, якщо їх спільне проживання з дітьми, щодо яких вони позбавлені батьківських прав, неможливе;
  • - про поновлення батьківських прав і розв'язання спорів між батьками щодо місця проживання дітей;
  • - щодо інших питань, пов'язаних з особистими, житловими і майновими правами неповнолітніх.

"Світовий досвід сьогодні не знає більш ефективного засобу боротьби зі злочинністю неповнолітніх, а також захисту їх прав, ніж система ювенальної юстиції. Ідея такого правосуддя полягає у тому, що правопорушник важливіший, ніж саме правопорушення. Тому завдання ювенальної системи - не покарання правопорушника, а відновлення порушених прав, надання допомоги неповнолітнім, що стали жертвами злочинів", - пояснює у документі парламентар.

Підпишіться на новини

Ім’я
E-mail*