ВАЛЕРІЙ ПИСАРЕНКО

Електронний лист до громадської приймальні народного депутата України

Шановний відвідувач сайту!

Відповідь на Ваше електронне звернення Ви отримаєте відразу, як тільки воно буде отримано та оброблено фахівцями громадської приймальні народного депутата і Валерієм Писаренком особисто.

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Ви маєте надіслати листа у письмовій формі на адресу: 61145, Харків, вул. Космiчна, 26, каб. 102, народному депутату України Валерію Писаренку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

Прізвище

Ім'я

Ім'я по-батькові

Телефон

* E-mail

Місто (смт, село)

* Тема

* Текст

Файли

Ви можете завантажити не більше 4-х файлів

ВСІ ВЕБ-СТАТТІ

Краща порада з лідерства

20.09.2016

Маршалл Голдсміт, Harvard Business Review

Як професійний коуч ви постійно даєте своїм клієнтам поради, а яку кращу пораду отримали в житті ви самі?

Як будь докторант я вірив у власний розум, мудрість, глибоке знання людської природи. Я сам себе раз у раз дивував своєю здатністю точно судити про інших людей і розрізняти їх недоліки.

Моїм наставником був професор Фред Кейс, він також очолював комісію міського планування міста Лос-Анджелеса, де я і збирав матеріал для своєї роботи. На той момент він був головною людиною у моєму професійному житті, до того ж я глибоко його поважав. Він дуже багато зробив для того, щоб місто стало краще. І він багато чого зробив особисто для мене.

Зазвичай він був веселий і бадьорий, але в той день був чимось засмучений. Подивився на мене і забурчав: «Маршалл, що з вами таке? Мені в мерії багато хто скаржиться, що ви постійно гнівайтесь, всім незадоволені, агресивні. Що відбувається?”.

«Ви собі не уявляєте, як неефективно міське управління!» – Випалив я у відповідь і відразу привів безліч прикладів того, як нерозумно витрачаються гроші платників податків. Мені здавалося, наше місто відразу стало би набагато краще, якби тільки мене послухали.

«Вражаюча відкриття! – Глузливо парирував доктор Кейс. – Маршалл Голдсміт виявив, що міська влада працює неефективно. Ви вже не ображайтеся, мій друг, але мій перукар з того закладу за рогом багато років твердить те ж саме. Інші проблеми є? ».

Не злякавшись такої відсічі, я гнівно продовжував свою промову, викриваючи явний фаворитизм на користь багатих чи політично впливових персон.

Доктор Кейс вже відверто сміявся.

«Вражаюче відкриття номер два! – Посміхнувся він. – Потужний дослідний розум привів вас до здогаду: політики приділяють більше уваги тим, хто може підтримати їх на виборах, ніж виборцям, які воліють конкурента. Ви мене ще раз вибачте, але і це мій перукар розповів мені багато років тому. Боюся, для захисту дисертації це не згодиться ».

Він дивився на мене, і на його обличчі сяяла мудрість, яка приходить лише з багаторічним досвідом. Він додав: «Звичайно, я у ваших очах людина немолода, напевно, навіть” відстала “, але я вже дуже давно працюю в тутешній мерії. Вам не спадало на думку, що, як би я не був тупий, я теж про щось таке здогадувався? ».

Тоді-то і пролунала порада, яку я запам’ятав на все життя. «Маршалл, – сказав він мені, – ви перетворюєтеся в” скалку в дупі “. Ви не допомагаєте нікому з тих, кого мали б вважати своїми клієнтами. Ви не допомагаєте мені, та й самому собі тільки шкодите. Запропоную вам альтернативу на вибір.

Перший варіант: ви продовжуєте злитися на всіх, судити і висловлювати негативну думку. Якщо ви віддасте перевагу цьому шляху, вас звільнять з мерії, вам не світить захист докторської і, цілком ймовірно, останні чотири роки свого життя ви витратили даремно.

Варіант другий: почніть отримувати задоволення. Так, намагайтеся змінити світ на краще, але в такій формі, щоб це було не противно ні вам, ні оточуючим.

І я лише пораджу: молодий чоловік, життя не так вже довге – почніть отримувати задоволення.

Так що вибираєш, синку? ».

Не втримавшись, я засміявся і відповів: «Доктор Кейс, думаю, пора мені отримувати задоволення».

І він мудро посміхнувся у відповідь і сказав: «Ось розумний молодий чоловік».

Більшу частину свого професійного життя я працював з керівниками великих компаній. І не потрібно бути вундеркіндом, щоб помітити: не всі і не завжди налагоджені до досконалості. Практично кожен працівник в змозі підмітити там і сям елементи неефективності. І також не потрібно бути генієм, щоб зміркувати: деколи люди піклуються в першу чергу про власну кар’єру, а не про благо компанії. Всі співробітники давним-давно вирахували і це теж.
Справжній лідер - не той, хто тицьне пальцем в вади. Це всякий може. Справжній лідер вміє налагодити справу.
Доктор Кейс виклав мені великий урок. З його допомогою я не тільки захистив дисертацію і став консультантом – завдяки такому коучу я став краще жити.

Придивіться до своєї поведінки на роботі. Ви випромінюєте ентузіазм і радість або ж здебільшого розігруєте з себе злобного критика?

Немає у вас співробітників, які поводяться, як я в молодості? Як ви реагуєте: зліться або намагаєтеся їм допомогти, подібно до того, як доктор Кейс допоміг мені? Якщо дотепер ви не намагалися їх надоумити, зараз, напевно, саме час. А коли-небудь ці самовпевнені критики з вдячністю згадають вас!

Підпишіться на новини

Ім’я
E-mail*