ВАЛЕРІЙ ПИСАРЕНКО

Електронний лист до громадської приймальні народного депутата України

Шановний відвідувач сайту!

Відповідь на Ваше електронне звернення Ви отримаєте відразу, як тільки воно буде отримано та оброблено фахівцями громадської приймальні народного депутата і Валерієм Писаренком особисто.

Якщо Ви бажаєте отримати офіційну відповідь на Ваше звернення, Ви маєте надіслати листа у письмовій формі на адресу: 61145, Харків, вул. Космiчна, 26, каб. 102, народному депутату України Валерію Писаренку.

Відповідно до статті 5 Закону України «Про звернення громадян», у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по-батькові, місце проживання, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення має бути підписано заявником із зазначенням дати.

Прізвище

Ім'я

Ім'я по-батькові

Телефон

* E-mail

Місто (смт, село)

* Тема

* Текст

Файли

Ви можете завантажити не більше 4-х файлів

ВСІ ПУБЛІКАЦІЇ

Харківські депутати добиваються, щоб держава згадала про проблему Старого цирку

10.06.2017

Без світла та газу. Без опалення та в сирості. Ось в яких умовах доводиться тренуватися юним артистам Харківського старого цирку. Сама будівля цирку, якій більше сторіччя, теж почала занепади.

Яна Кузьменко, мама вихованки студії "Старий цирк":

"Возмущены ситуацией не то слово. Дети живут этим цирком. Это их дом. То что происходит, это касается не только детской студии, мы возмущены как харьковчане тем, что происходит с этим зданием, в первую очередь. Очень жалко и обидно, что дети оказались заложниками этой ситуации, а здание цирка оказалось никому не нужным. Хотя оно могло принадлежать громаде города, и действительно быть востребованным."

Почалось все в 2013 році. Коли міністерство культури вирішило провести реорганізацію двох підприємств. Циркової компанії України, з київською пропискою, і української творчої дирекції з підготовки циркових атракціонів і номерів, що базується і будівлі харківського старого цирку

Дмитро Ляпін, батько вихованця студії:

"Реорганізація повинна проходити таким чином, що дирекція з підготовки циркових атракціонів та номерів, яка тут існувала - це державне підприємство, повинне бути ліквідоване та увійти у склад державного підприємства "Державна циркова компанія України"."

Світлана Момот, художній керівник ДЮС циркового мистецтва "Старий цирк":

"Наша студия существует уже 18 лет при дирекции. При реорганизации оказалось, что детская цирковая студия не нужна, что руководство цирковой компании заявляет о том, что это будит студия для артистов. То есть если было большое предприятие, которое занималось выпуском профессиональных цирковых номеров и при этом предприятие была маленькая структура детская цирковая студия, которая воспитывая подрастающее поколение и очень много наших выпускников работают в цирковой компании Украины, но не говоря о том, что у нас дети работают и в "Дюсалее" и в "Рилинге" работали, тот цирк , который закрылся американский и работают по всей Европе, и вот теперь мы не нужны. И все эти 4 года во время реорганизации нас пытаются выдавить."

І батьки вихованців цирку, і самі гімнасти не раз зверталися до відповідних відомств щодо того, аби зберегти дитячу циркову студію і саму архітектурну пам’ятку міста. Та, діляться, все даремно. Не чує їх і профільний міністр.

Марія Шевченко, гімнастка:

"После обращения к министру у нас ничего не изменилось. Ситуация только ухудшилась. У нас отключили еще и свет теперь. И в таких условиях мы все равно продолжаем заниматься. Лучше никак не стало. Хотя обещали, что помогут. Говорили, что разберутся в этой ситуации."

Наразі в дитячій цирковій студії займається 150 вихованців, з них 30 професійних артистів від 6 до 20 років. Які своїми професійними номерами презентують Харків та Україну на міжнародних конкурсах.

Дмитро Ляпін, батько вихованця студії:

"Ми сплачуємо гроші за виховання своїх дітей. За ці гроші повинен купуватися реквізит, якісь костюми, тобто на утримання дітей за ці кошти. Проте ці кошти йдуть на погашення боргів за комунальні послуги. Для того, щоб дитина була вдягнена мала певний реквізит і могла тренуватися і могла виховуватися належним чином , то ми сплачуємо за те, що повинна робити держава. Фактично ми виконуємо обов’язки держави."

Батьки готові терпіти все, головне, щоб будівлю старого цирку ніхто не чіпляв. Та давити на старий цирк почали практично з усіх боків. Податкова наклала фінансову санкцію в розмірі 2, 7 мільйонів гривень. Майно арештоване.

Дмитро Ляпін, батько вихованця студії:

"Але ми дізнаємось, що якимось дивним чином зараз знято податкову заставу, арешт з майна. Що дозволяє передати цю будівлю державній цирковій компанії України. Це по-перше, по-друге, зараз вже йде процес передачі цієї будівлі державній цирковій компанії."

І при тому, що будівля є пам'яткою архітектури. Для того, щоб передача була проведена в правовому полі, має бути висновок і дозвіл від профільного органу місцевої влади. Чого говорять юристи, немає. Всупереч всьому, вони продовжують боротися проти знищення старого цирку. Звертаються до чиновників всіх рівнів.

Валерій Писаренко народний, депутат України:

"Ситуація, на жаль, плачевна. Цирк покинутий. Він сьогодні не отримує фінансування, весь у боргах. І звичайно ж, це так чи інакше веде до повної його зупинки. Ми зробили відповідні депутатські звернення від нашої групи "За Харків, за Слобожанщину!" і сьогодні ми вже маємо результат - обіцянки з боку держави взяти його до себе на фінансування і незабаром, я сподіваюся, що ми отримаємо іншу якість цирку. Я сподіваюся, що держава виділить відповідне фінансування для того, щоб вдихнути нове життя в Харківський цирк."

Підпишіться на новини

Ім’я
E-mail*